GPC U15 Nové Město nad Metují

22.05.2018 14:35

V sobotu 19.5. se v Novém Městě nad Metují uskutečnil turnaj GPC U15, kde se hrálo nejen o medaile, ale i o postup na GPA U15 do Aše. Hráči z východočeských klubů ukázali to nejlepší a některé z nich určitě v Aši uvidíme.

Ve dvouhře chlapců vyhrál finále Pavel Maňásek (Badminton Rychnov nad Kněžnou) nad Adamem Vojtěchem (TJ Montas Hradec Králové) 22:20 a 21:9.

Ve dvouhře dívek skončilo finále vítězstvím Terezy Šolarový nad Veronikou Jarošovou (obě TJ Montas Hradec Králové) 21:18, 21:16.

Čtyřhru chlapců ovládli Pavel Jeništa a Tomáš Urbanec (TJ Sokol Polabiny Pardubice), když vyhráli ve finále nad dvojicí Radek Plánička a Adam Vojtěch (TJ Montas Hradec Králové) dvakrát 21:16.

Zlato ze čtyřhry dívek putuje do Rychnova nad Kněžnou. Petra Maixnerová a Justýna Muchová vyhrály nad dvojicí Barbora Mrázková a Tereza Šolarová (TJ Lanškroun a TJ Montas Hradec Králové) 21:16 a 25:23.

Finále mixu přineslo tří-setovú bitvu a z vítězství se radovala dvojice Radek Plánička, Tereza Šolarová (TJ Montas Hradec Králové). Porazili dvojici Tomáš Urbanec a Apolena Bártová (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 18:21, 21:11 a 21:13.