BWF World Junior Mixed Team Championships 2017

11.10.2017 15:58

MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ - INDONÉZIE

Od 9. do 14. října probíhá týmová soutěž, na kterou v dalším týdnu až do finálového dne 22. 10. naváže soutěž jednotlivců. Český reprezentační výběr je ve složení: 

trenéři: Tomasz Mendrek, Radek Votava
hráči: Lucie Krpatová (TJ Sokol Polabiny Pardubice), Tereza Švábíková, Kateřina Zuzáková, Marek Aubus (TJ Montas Hradec Králové), Jan Janoštík, Tomáš Švejda 

Česká republika se představila v skupině s Belgií a se Slovenskem.  Zde přinášíme výsledky jednotlivých utkání se zástupci z východočeského regionu:

ČR – Belgie 2:3            

Krpatová, Švejda – De Langhe, Van Nieuwkerke                 15-21, 19-21

Aubus – Lallemand                                                               15-21, 12-21

Krpatová, Švábiková – De Langhe, Lassaux                         21-13, 21-15

Komentář Tomasze Mendreka (zdroj – czechbadminton.cz):

Mix: Tomáš Švejda/Lucka Krpatová: druhý set velmi dobrý, první vyrovnaný pouze do stavu 6.6. Obecně na této úrovní a v těchto podmínkách o výsledku rozhodne: kvalita kondice, variabilita práce s raketou u sítě u sklepávaných úderů a v mezihře, vstup do výměny a maximální koncentrace na kvalitu odehrání prvních tří míčů. V tom byl soupeř konzistentnější. Stav 0:1 pro Belgii.

DM-Marek Aubus: z pohledu výsledku i průběhu hry nejjednoznačnější utkání. S výjimkou prvního setu (do stavu 8:8 se držíme) dominance belgického hráče. Částečně nevynucenými chybami ale i srovnáním se s podmínkami (klimatizace) a faktem, jaký účinný způsob hry najít na soupeře. Nicméně důležitá premiéra a zkušenost, kterou si každý hráč musí projít. Stav 0:2 pro Belgii.

 ČŽ: Lucka Krpatová/Terka Švábíková: příjemná tečka na závěr. I při společné deblové premiéře se dovedly velmi dobré doplňovat, spolupracovat a komunikovat na kurtu a v jednoznačně stanovených rolích získat cenné vítězství. Pro sebedůvěru (Lucky), lídrovství (role Terky v týmu i na kurtu), celkový herní projev to byla velmi kvalitně odvedena práce. Proto stejně zde, jako i ve čtyřhře kluků – palec nahoru.

 

ČR – Slovensko 2:3

Aubus – Hrnčár                                                                    18-21, 17-21

Krpatová, Švábiková – Tarcalová, Vargová                          13-21, 21-15, 22-20

Komentář Tomasze Mendreka (zdroj – czechbadminton.cz):

V souboji týmových chlapeckých jedniček Marek Aubus nestačil na Petera Hrnčára. Hrnčárovi, mimochodem bývalému mistru Slovenska v hodu oštěpem v kategorii staršího žactva, se dařilo Aubuse přehrávat zejména na síti, jeho křížový kraťas dělal českému reprezentantovi obrovské problémy. K tomu Aubus stále bojoval s rychlostí míčů a podmínkami v hale, kdy se v každém setu několikrát vyautoval za zadní čáru. Výsledkem bylo vítězství slovenského reprezentanta 21:18 a 21:17 a dvoubodové vedení pro Slovensko.

Velký palec nahoru pro Terezu Švábíkovou. Ta po nepodařené dvouhře dokázala najít morální i fyzické síly a vybudit jak sebe, tak svou partnerku Lucii Krpatovou ke skvělému výkonu v závěrečné čtyřhře dívek.

Kompletní výsledky naleznete zde:

https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/drawmatches.aspx?id=34514964-624B-4613-88EF-3D719A10EDC4&draw=25

Od 16.10. do 22.10. bude v Indonézii probíhat BWF World Junior Championships 2017